ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Буковинські священики розповіли про свою поїздку на Схід України

На Сході країни вони хрестили, вінчали людей, а також відкривали каплиці та освячували хрести
Depo.Чернівці
25 квітня 2016 15:41
ФОТО: depo.ua
Буковинські священики розповіли про свою поїздку на Схід України
Буковинські священики розповіли про свою поїздку на Схід України

Священослужителі Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ КП побували в зоні проведення АТО в якості капеланів, пише Depo.Одеса з посиланням на "Молодий буковинець".

На Сході країни вони хрестили, вінчали людей, а також відкривали каплиці та освячували хрести.

Буковинські священики разом з військовими святкували Святвечір та Різдво. Солдатам розповідали, якою має бути Свята вечеря, ліпили з ними вареники. Як зізнаються капелани, вони підтримували бойовий дух та не давали солдатам зневіритися в тому, що захищають кордони країни.

"Наше завдання — допомагати людям, які живуть в АТО. Спочатку місцеві ставилися дуже негативно та обережно до священиків, як і до українських воїнів. Але згодом все змінилося. Уявіть собі, що мешканці Сходу, родичі яких є корінними росіянами, віталися з нами "Слава Україні!", - кажуть священики..

За словами буковинських капеланів, солдати завжди запитують їх одне й те ж: "Чи не грішно вбивати на війні?".

"Ми намагаємося пояснити військовим, що є велика різниця між тим, яку функцію виконувати у веденні війни. Ми їм кажемо, що ви захищаєте свою землю і своїх близьких. Воювати, захищаючи, не гріх. Ви йдете в бій не з ненавистю до майбутнього, як ворог, а з любов’ю до минулого", - кажуть капелани.

"Там справжня війна, а не АТО. Солдати шукають молитовної підтримки. Хоча відразу питають конфесію. Коли приїхав, вони подивилися мені на ноги, мовляв, до нас приїжджають у туфлях "русскі батюшки", а ми їх не приймаємо. Тим священикам категорично не довіряють, їх узагалі ніхто не сприймає. Також там з нашими воїнами і захисниками набагато легше, як на мирних територіях. Війна гуртує. Там щирі стосунки, немає неправди", - зауважує капелан Віталій Мензак.

Більше новин Чернівців та Буковини читайте на Depo.Одеса