ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Буковині оштрафували підприємця, який звільнив призваного в армію працівника

Призовник  працював оператором автозаправної станції у Заставнівському районі

Depo.Чернівці
14 лютого 2018 14:20
ФОТО: depo.ua

До Управління Держпраці у Чернівецькій області звернулася скаржниця із заявою про те, що її сина на час призову на строкову військову службу до Збройних Сил України, було незаконно звільнено з роботи фізичною особою – підприємцем, пише Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Управління держпраці Буковини.

До звільнення призовник працював оператором автозаправної станції у Заставнівському районі.

За твердженням заявниці, роботодавець, довідавшись про призов, змусив працівника написати заяву про звільнення за власним бажанням.

У ході інспекційного відвідування головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області встановлено: військовозобов'язаний був звільнений з роботи, проте з відповідним наказом про своє звільнення ознайомлений не був, роботодавцем також не представлено доказів видачі працівнику трудової книжки.

Такі дії роботодавця є порушенням статті 119 Кодексу законів про працю України - "Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків", зокрема, осіб, призваних на військову службу.

Як наслідок, на фізичну особу – підприємця, котрий порушив законні трудові права призваного на строкову військову службу працівника, накладено штрафну санкцію у розмірі 32 тисячі гривень.

Нагадаємо, що у Сумах працівники кафе помстилися роботодавцю.

Більше новин Чернівців та Буковини читайте на Depo.Одеса

Також приєднуйтеся до нашої групи у Facebook