На Буковині серед іноземців найбільше працює румунів та турків

На Буковині роботодавці найбільше дозволів отримали на працевлаштування громадян Румунії та Туреччини

Про це повідомляє Depo.Чернівці з посиланням на пресслужбу Чернівецької ОДА.

З початку 2019 року обласна служба зайнятості видала 57 дозволів на працевлаштування іноземців та продовжила п'ять. Найбільше дозволів отримали громадяни Румунії – 25 осіб, на тругому місці – представники Туреччини – 14 працівників. Також на Буковині у різних сферах працюють чотири громадянина Домініканської республіки, троє італійців, а також болгари, туркменці, узбеки, поляки, молдовани, греки, литовці та індійці.

"На Буковині іноземці працюють як на керівних посадах, так і кваліфікованими працівниками. Роботодавці мають отримати дозвіл на їхнє працевлаштування, який видає служба зайнятості. Наразі ця процедура спрощена, необхідно подати заяву, копію паспорта іноземця з перекладом, кольорову фотокартку та проєкт трудового контракту", – зазначає директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Більшість дозволів видано на працевлаштування іноземців в обласному центрі. У Вижницькому районі іноземець працює на посаді директора з виробництва, у Герцаївському – менеджером зі збуту вирощених зернових культур, у Глибоцькому – генеральним директором та кухаром, у Кіцманському – директором з виробництва на підприємстві з вирощування свійської птиці. У Новоселиці громадяни іноземних держав працевлаштовані охоронцями, кухарями, механіками та на посаду заступника директора, у Сторожинецькому районі працевлаштований генеральний директор на підприємстві з переробки деревини.

Довідково. Згідно з чинним законодавством, роботодавець має встановити іноземцю заробітну плату  не менше п'яти мінімальних заробітних плат для іноземних найманих працівників у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах та 10 мінімальних заробітних плат для всіх інших категорій найманих працівників.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook