На Буковині у дитячому інтернаті виявили нелюдські умови проживання учнів

Монітори перевірили Хотинську спеціальну загальноосвітнью школу-інтернат №2, попри уважне ставлення до дітей та безліч позитивних моментів, виявлена купа недоліків, через які можуть постраждати діти

На Буковині у дитячому інтернаті виявили…

У школі-інтернаті, яку перевірила моніторингова група, навчаються діти, що потребують корекції фізичного або розумового розвитку, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на прес-службу Омбудсмена.

При тому, що заклад розрахований на 160 дітей, зараз тут перебуває 91 дитина з 2 до 9 класу. На території закладу є два спальні корпуси, їдальня, а також відокремлені дорогою навчальний корпус та душова. Монітори зазначили, що у закладі створені хороші умови для навчання учнів. Зокрема, діють сім оплачуваних гуртків, належним чином проводяться заходи із профорієнтації учнів. Вихованців кормлять чотири рази на день, також діти забезпечені сезонним одягом та взуттям.

Проте моніторів вразило те, що спальні кімнати учнів на ніч закривають на навісні замки, і діти не можуть вільно пересуватися. "Щоб відвідати туалет, діти змушені у вікно кликати чергового і повідомляти його про це або відправляти природні потреби у тому ж спальному приміщенні у миски та відра. У випадку виникнення вночі пожежі в спальному приміщенні, діти не зможуть евакуюватися, і це при тому, що в спальних корпусах немає жодного вогнегасника", - зазначили у прес-службі.

Також учні не можуть митися в душовій кімнаті у будь-який день за власним бажанням протягом тижня і змушені митися у житлових корпусах. Навіть діти молодшого віку змушені самостійно носити гарячу воду із сусіднього корпусу відрами, а потім розводити її холодною водою, митися, використовуючи тазики та самостійно прати собі нижню білизну.

Також монітори звернули увагу на малу кількість меблів та їхній аварійний стан. Учні власними силами намагаються ремонтувати меблі.

"Виявлено, що у кімнатах давно не проводилося генеральне прибирання. З деяких матраців сипався пил, а під ними часто можна було побачити сміття, нижню білизну, одяг. У спальних кімнатах виявлені палиці, складний ніж, запальнички, зламані бритви, гральні карти. На одну зі стін кімнати нанесені нецензурні слова та намальовані статеві органи", - повідомили монітори.

Також перевіряючі виявили оголені дроти у кімнатах на техніці, яку учні безконтрольно намагалися відремонтувати. На складі недостатньо продуктів харчування, журнал складської продукції не вівся належним чином. Монітори виявили, що дитячі порції в їдальні значно менші, ніж мають бути за нормами.

Крім того, моніторинговій групі не змогли продемонструвати жодного листка комплексного огляду дітей лікарями за минулий рік. Неналежним чином ведеться фіксація звернень учнів до лікарів та госпіталізації. Лікування учнів у лікарні не відображене в їх медичних картках.

Виявлені факти свідчать про жорстокі, нелюдські або такі, що принижують гідність, види поводження з учнями даного закладу, про порушення їх прав на свободу пересування, особисту безпеку, достойні побутові умови, якісне харчування, медичне забезпечення.

За результатами візиту направлятимуться листи реагування до Чернівецької обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, на Одещині в інтернаті діти мерзли всю зиму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"