ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Буковині жінка народила в машині не доїхавши до пологового будинку

На Путильщині лікар та медсестра прийняли пологи у машині, бо через віддаленість населеного пункту та погані дороги до пологового будинку доїхати не встигли
Depo.Чернівці
27 травня 2016 11:51
ФОТО: depo.ua

На Путильщині лікар та медсестра прийняли пологи у машині, бо через віддаленість населеного пункту та погані дороги до пологового будинку в райцентрі доїхати не встигли, пише Depo.Одеса з посиланням на "АСС".

Хутір Голошина належить до Яблуницької сільської ради. Найближчий пункт "швидкої" - у селі Яблуниця. Щоправда, він працює з восьмої ранку до восьмої вечора. А перейми у жінки почалися вдосвіта.

"Це був вихідний день. У жінки раптово сильно почала боліти спина. "Швидку» вона викликала з Путили, бо яблуницька ще не працювала. Щоправда, від Голошина до Путили - щонайменше півтори години їзди. Медсестра з місцевого ФАПу взяла всі необхідні інструменти, породіллю, сіли в "Жигулі" і виїхали до Путили, назустріч "швидкій". Мене із дому забрали по дорозі - я живу неподалік. Пологи були стрімкими, тож, не доїхавши до амбулаторії, медики вже прийняли на світ дитинку", - розповідає Світлана Пилипко, головний лікар Путилського центру ПМСД.

" Дівчинка народилася на 34-му тижні вагітності, з вагою 1900 грамів. Ми доїхали до найближчої амбулаторії, у стерильних умовах надли всю необхідну допомогу. За жінкою і дитиною сюди приїхала карета «швидкої». Мати з дитиною вже виписали з пологового будинку. Обидві добре почуваються. Дівчинку назвали Даринкою", - розповідає Світлана Петрівна.

"Медсестра з ФАПу щодня відвідує їх, допомагає купати. Рада, що спрацювали злагоджено і змогли надати і жінці, і дитинці всю необхідну допомогу. Попри те, що маємо чимало віддалених сіл та хуторів у районі, в автівці пологи приймали вперше", - каже Светлана Петрівна.

Більше за життя Одеси та області таки читайте на Depo.Одеса