UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Буковині зняли з продажу рибу з черв'яками та овочі з нітратами

Фахівці головного управління Держпродспоживслужби вилучили з ринків міста небезпечні для здоров'я продукти харчування

Перевірка продуктових товарів на ринках міста проводилася протягом квітня, повідомляє Depo.Чернівці з посиланням на Держпродспоживслужбу України.

Так, на ринках області лікарі-ветсанексперти вилучили з реалізації майже 10 кілограмів оселедця, ураженого анізакідами.  Такі гельмінти небезпечні для людини, адже є причиною паразитарної патології під назвою "анізакідоз". Живі личинки цих нематод мають токсигенні та алергічні властивості.

Але лідером сезонних вилучень другий місяць поспіль, безумовно,  лишаються молоді овочі. Спеціалісти лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи області не допустили до реалізації більше ніж 2000 кілограмів овочів. Серед причин вилучення – здебільшого нітрати.

Проте не тільки у молодих овочах, але і у врожаї минулого року також був виявлений підвищений вміст нітратів. 

Також фахівці заборонили продавати продукти без маркування державною мовою. Відсутність документів, рослинна олія в тарі повторного використання (186л), домашня ковбаса (124 кг), молоко в петпляшках та молочна продукція з надмірно високою кислотністю (330 кг), курячі яйця з пошкодженою  шкаралупою та відсутнім відповідним маркуванням (446 кг) – основні причини недопущення у квітні.  Загальний же об’єм небезпечної продукції у квітні склав  майже 3000 кг.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"