Податківці Буковини вилучили "з тіні" товарів на 18,2 мільйона

По кримінальних провадженнях фіскалам вдалось відшкодувати збитків на 4,4 мільйона гривень

Цього року за матеріалами зібраними оперативниками Головного управління ДФС у Чернівецькій області обліковано 40 кримінальних правопорушень у сфері оподаткування, зокрема за вчинення тяжких та особливо - тяжких злочинів – вісім або 20%, пише Depo.Чернівці з посиланням на прес-службу ГУ ДФС Буковини.

Статті КК України, що фігурують у розпочато провадженнях різноманітні. Найбільшу частку серед злочинів складають виготовлення, зберігання з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів – 19 кримінальних справ. На другому місці ухилення від сплати податків - відповідно дев'ять кримінальних справ.

Ще три справи щодо привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, чотири – фіктивне підприємництво та підроблення документів при держреєстрації, одна - виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, з метою збуту або збут марок акцизного податку України, ще одна – за легалізацію коштів здобутих злочинним шляхом, дві – за використання підроблених документів, і одна – за зловживання владою або службовим становищем.

Також до суду направили провадження за вчинення 19 кримінальних правопорушень. При цьому три справи з клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з відшкодуванням завданих державі збитків та 16 з угодою про визнання винуватості.

Впродовж січня-серпня 2018 року податківці відшкодували 4,4 мільйони гривень збитків по кримінальних провадженнях. Також, за цей період виявили шість фіктивних суб'єктів.

За результатами комплексу заходів з протидії незаконному обігу товарів підакцизної групи в рамках проведення операції "Акциз-2018" працівники податкової міліції від початку року припинили діяльність "підпільного" цеху з виробництва фальсифікованого алкоголю та вилучили з тіньового ринку спирту, різноманітного алкоголю та тютюнових на понад 18,2 мільйона гривень.

Нагадаємо, що за вісім місяців податківці Одещини направили до зведеного бюджету майже 14 мільярдів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці