ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Понад 20 вагонів лісу "зникло" по дорозі зі Львова до Чернівців

Активісти таки змогли змусити правоохоронців перевірити ці вагони, і виявилось, що у вагонах і справді не той ліс про який вказано в документах
Depo.Чернівці
30 травня 2016 11:25
ФОТО: depo.ua
Понад 20 вагонів лісу "зникло" по дорозі зі Львова до Чернівців
Понад 20 вагонів лісу "зникло" по дорозі зі Львова до Чернівців

Активісти на станції "Клепарів" у Львові виявили потяг з лісом в якому були немарковані дерева та псевдо-дрова, пише Depo.Одеса.

З великими труднощами активісти таки змогли змусити правоохоронців перевірити ці вагони, і виявилось, що у вагонах і справді не той ліс про який вказано в документах.

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" повідомив активіст Тарас Матвіїв.

"Багацько колод усілякої деревини виявлено без маркування. Сумніви підтвердились… Ми разом зі слідчими, митниками, представниками ‪‎СБУ та незалежним експертом добряче полазили по вагонах, змокли на нитку, але отримали результат. У 20-ти вагонах – часткова і повна відсутність чіпів, підробка сортності, маскування ділової деревини під дрова (вартість дрів у 200 разів нижча за деревину – ред.). Усе на експорт – Румунія (замовник "Пролісок" і "Швайнгофер"), Польща… Переважно хвоя, бо різати поки можна (мораторій з наступного року) Повний комплект! По факту відкрито кримінальне провадження. А головне – цілий ешелон невдовзі буде перевірятись від сучка до гілочки). Тримаємо на контролі", – повідомив він.

Згодом прийняли рішення відправити потяг до Чернівців, де мали б зробити ретельну перевірку. Але з понад пів сотні вагонів з деревиною, які чомусь їхали дві доби зі Львову до Чернівців, доїхало лише 28, а решта зникли по дорозі.

"Оперативна інформація про “пріключенія” ешелону з контрабандним лісом, який ми нещодавно виявили на станції ‪Клепарів, Львів. Так от, цей потяг їде на прикордонну станцію Вадул-Серет (Буковина) для додаткової перевірки вже 2 доби! Хоча вагони з ліваком мали б прибути на місце ще зранку у п‘ятницю! Супроводжують скандальний ешелон поліціянти і на нашу вимогу для правдешнього контролю – знайомі активісти з Чернівців.

Колеги з‘ясували – ешелон перетасовували мов колоду карт і надовго спиняли коло Франківська, у Коломиї і Чернівцях. Це при тому, що вагони де були зафіксовані порушення мали бути ОПЛОМБОВАНІ ще у Львові! І в жодному разі їх не могли роз‘єднувати! Вийшло усе навпаки.

Активісти звірили перелік за нашими списками – із пів сотні вагонів які відправлялись у путь до Чернівців дібрались аж… 28! Куди випарувалась решта? Чому ешелон постійно розчеплювали і змикали? Від так, чи можна довіряти результатам перевірки, коли коїться таке неподобство?!", – розповів Тарас Матвіїв.

А до Вадул-Сірету й взагалі дійшло 7 вагонів з дровами, як і вказано в документах.

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповів активіст Микола Петіченко.

Куди поділися решта вагонів з лісом мали б дати відповідь правоохоронці. Але щось підказує, що крайніх як завжди не знайдуть. Оскільки якщо такі речі відбуваються, то поліцейські мали б бути в "долі" цього корупційно-контрабандистського ланцюга.

Більше новин Чернівців та Буковини читайте на Depo.Одеса