ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Чернівецькій обласній дитячій лікарні стався скандал

Депутати, медики та батьки констатують: самі по собі умови є загрозливими для життя та здоров'я маленьких пацієнтів
Depo.Чернівці
21 квітня 2016 12:40
ФОТО: depo.ua

Відсутність пральні, таргани у відділенні, санвузли не працюють – такою побачила Чернівецьку обласну дитячу клінічну лікарню Комісія з з питань медицини, соцзахисту та АТО, пише Depo.Одеса з посиланням на "АСС".

Депутати, медики та батьки констатують: самі по собі умови є загрозливими для життя та здоров'я маленьких пацієнтів.

"Ми отримали звернення від мами, дитина якої проходила лікування в пульманологічному відділенні обласної дитячої лікарні. жінка скаржилася на антисанітарію. Разом із тим, головний лікар медустанови Микола Чепіль на офіційному порталі Департаменту охорони здоров'я повідомив, що жодних проблем у них немає. Зрештою, ми вирішили пересвідчитися у цьому. У лікарню потрапляють найважчі пацієнти з усієї області, тут є інфекційне відділення та онкогематологічне. Зрозуміло, що лікарняна білизна, якою тут користуються, обов'язково повинна проходити спеціальну обробку. Адже для онкохворих діток найменша бактеріальна інфекція становить смертельну загрозу. А виявляється: пральня у лікарні взагалі не працює", - розповідає депутат облради, член медичної комісії Ольга Кобевко.

 "Також ми побачили, що у пульманологічному відділенні живуть таргани і немає води, а в боксі кишкової інфекції не працює санвузол. То хіба це нормально?! У вас є проблеми, ми готові разом допомагати їх вирішувати. Але не приховуйте їх! Про ситуацію із непрацюючою пральнею знають у Департаменті охорони здоров'я Чернівецької ОДА", - додала вона.

"Ця проблема є актуальною не лише для дитячої лікарні, а й для Лікарні швидкої медичної допомоги, що знаходиться поруч. Спричинено це тим, що "Чернівціоблтепломережа" через борги перед "Нафтогаз України" і заблаковані рахунки припинило постачання пару і теплої води у ці медичні заклади. Аби вирішити проблему, ми залучили аутсорсингову компанію, яка за певну ціну пере лікарняну білизну. Як тільки рахунки тепломережі будуть розблоковані, у лікарні відновиться нормальний процес прання", - каже аступник начальника Департаменту охорони здоров'я Юрій Лисюк.

Попри все, Микола Чепіль, головний лікар Чернівецької обласної дитячої лікарні, наголошує: минулого року їхня медична установа посіла перше місце за утримання інфраструктури.

"Пральня справді закрита. Але ми маємо договір з приватним підприємством, що розташоване у кардіодиспансері, і там перемо нашу лікарняну білизну. При чому потік інфекційного і загального корпусу розмежовуємо. Побороти тарганів у пульманологічному відділенні тривалий час не могли, хоча перепробували шість різних дезінфекційних засобів. Після перевірки Комісії, було прийняте рішення, що вже завтра діти і медперсонал будуть переведені з цього відділення. Протягом двох-трьох днів приміщення оброблятиметься новим дезінфекційним засобом. Сподіваємося, це вирішить проблему. Також зробимо тут капремонт", - каже Микола Чепіль.

Більше новин Чернівців та Буковини читайте на Depo.Одеса