ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Чернівцях експериментально спробують знизити тарифи на тепло

В експерименті беруть участь сім міст України
Depo.Чернівці
24 січня 2017 10:40
ФОТО: depo.ua

Чернівці стало одним з пілотних міст, де апробовується нова методологія розрахунків тарифів за теплопостачання, пише Depo.Одеса з посиланням на "Молодий буковинець".

Про це розповів начальник “Чернівцітеплокомуненерго” Олександр Меленчук. 

“У Нацкомісії по тарифам розробляється нова методологія формування тарифів. Методи розрахунків і тарифоутворення будуть дещо іншими, здійснюватиметься за європейським принципом, - розповів Олександр Меленчук”. 

В експерименті беруть участь сім міст України - Вінниця, Житомир, Полтава, Харків, Чернівці, Луцьк. Якщо нова методологія матиме успіх, цей тариф застосують для України. 

“Будемо працювати таким чином, щоби знизити тариф. Для цього залучається мотиваційна складова. Наприклад, у нас є 700 працівників, але вони не зацікавлені працювати, щоби зменшувати тариф. А якщо працівник буде працювати таким чином, що споживання газу в будинках зменшиться, то зекономлена різниця піде йому на премію. Те саме стосується мешканців. Якщо будинок мав використати п’ять гігокалорій, а він використав чотири, то ці гігакалорії будуть надані у подальшому як мотиваційна частина для мешканців”, - пояснив чиновник. 

Експеримент триватиме до кінця 2017 року. Але, за словами Олександра Меленчука, він не може працювати належним чином без модернізації мережі теплопостачання.

“Якщо ми провалимо експеримент, то цілком можливо, що у подальшому у Чернівцях буде не найнижчий тариф по Україні, а найвищий”, зазначив Олександр Меленчук.

Більше новин Чернівців та Буковини читайте на Depo.Одеса