ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Чернівцях, з нагоди 245-річчя Садгори, провели краєзнавчу конференцію

На ній були присутні зацікавлені жителі і місцеві депутати різних рівнів
Depo.Чернівці
17 травня 2016 12:38
ФОТО: depo.ua
У Чернівцях, з нагоди 245-річчя Садгори, провели краєзнавчу конференцію
У Чернівцях, з нагоди 245-річчя Садгори, провели краєзнавчу конференцію

Історико-краєзнавча конференція із промовистою назвою "Садгора - від барона Гартенберга до сучасності" відбулася у приміщенні культурно-мистецького центру Садгора у Чернівцях, пише Depo.Одеса з посиланням на "Молодий буковинець".

Вона була приурочена до 245 річниці постання на цій території монетного двору та поселення, яке отримало назву від титулу саксонського барона Гартенберга, що у польській транскрипції та перекладі звучить, як Садагурський. Головною її метою було з акцентувати увагу жителів та влади різних рівнів на славній минувшині та вирішення нинішніх проблем. Окрім основних запрошених, учнів старших класів та вчителів місцевих шкіл, на ній були присутні і зацікавлені жителі, і місцеві депутати різних рівнів.

У Чернівцях, з нагоди 245-річчя Садгори, провели краєзнавчу конференцію - фото 1

У доповідях істориків була підсумована багатотисячна історія проживання людей на цій території, на даний момент на ній виявлено більше двох десятків археологічних пам’яток різних історичних епох від доби палеоліту до періоду постання на землях села Рогозна вже згаданого монетного двору та містечка, що вже на початку ХІХ століття отримало магдебурзьке право та дозвіл на проведення ярмарок.

У планах організаторів до кінця року провести ще низку заходів, а також систематизувати та видрукувати спеціальним випуском часопису "Буковинська тайстра" проголошені на конференції доповіді. Особливе пожвавлення на конференції поміж присутніх викликала розповідь Сергія Гакмана, знаного на Буковині науковця, про майже невідому садгорянам і досі актуальну комедію, п’єсу класика румунської літератури Васіле Александрі " Йоргу із Садагури". Окремі зачитані із неї цитати звучать настільки актуально, що просто вимагають свого нового прочитання на професійній сцені.

Більше новин Чернівців та Буковини читайте на Depo.Одеса