В омбудсмена обурилися забороною ЛГБТ-заходів у Чернівцях

На адресу Чернівецького міського голови Олексія Каспрука надійшов лист від представника Уповноваженого з питань партнерства з інститутами громадянського суспільства А.Мамалиги

Про це повідомляє Depo.Чернівці з посиланням на пресслужбу Чернівецької міськраді.

"Під час моніторингу стану дотримання принципу недискримінації, здійснюваного Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини на підставі статті 1 Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", в засобах масової інформації виявлено повідомлення щодо прийняття депутатами Чернівецької міської ради рішення про заборону проведення у м.Чернівцях заходів ЛГБТІ-спільноти. Зазначене вище рішення суперечить вимогам статей 24, 39 Конституції України, статей 6,12 Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", а також практиці Європейського суду з прав людини та міжнародним стандартам прав людини. Таким чином, керуючись статтею 101 Конституції України, статтями 13,22 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", статтею 10 Закону України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні, прошу вжити заходів для усунення дискримінації і забезпечення рівних прав та можливостей при проведенні мирних зібрань"", – йдеться у листі, який прийшов на адресу мера Чернівців.

Нагадаємо, депутати Чернівецької міськради проголосували за заборону проведення у місті ЛГБТ-заходів. У той же час мер Чернівців Олексій Каспрук 4 листопада своїм розпорядженням призупинив дію рішення Чернівецької міської ради стосовно цього питання.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"