В Оршинському інтернаті дитина вісім разів зверталася до медика, але всієї допомоги не отримала, – омбудсмен

Монітори провели перевірку Оршівського дитячого будинку санаторного типу, який розташований у Чернівецької області

В Оршинському інтернаті дитина вісім раз…

У перевірці взяли участь регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області Леонід Мельников та громадський монітор Богдан Бойко, повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу омбудсмена.

В Оршівському дитячому будинку перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, дошкільного та шкільного віку. Моніторам сподобалися умови, у яких живуть діти, у кімнатах було прибрано, гарні меблі, діти одягнені по сезону та забезпеченні п’ятиразовим харчуванням. Проте під час перевірки монітори виявили низку недоліків.

Зокрема, перевіряючим стало відомо, що один з вихованців протягом 10 днів вісім 8 разів звертався до медпрацівників закладу зі скаргами на біль у животі, але всіх можливих та необхідних заходів для встановлення діагнозу вжито не було. "Так, за рекомендацією лікаря дитячого будинку дитині була надана консультація хірурга та психіатра, в той же час гастроентерологом вона оглянута не була. Це може свідчити про порушення права дитини на охорону здоров’я та медичне забезпечення", – заявили в омбудсмена.

Крім того, в одному з житлових приміщень монітори побачили електричний бойлера, до дротів якого діти мали вільний доступ, а це створює для них небезпеку ураження електричним струмом.

"За результатами моніторингового візиту будуть надіслані листи реагування до адміністрації дитячого будинку та до Чернівецької обласної державної адміністрації", – резюмували в омбудсмена.

Нагадаємо, на Буковині у дитячому інтернаті виявили нелюдські умови проживання учнів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook