ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Експонати Всеукраїнського фестивалю писанок шокують чернівчан

Креатив художників викликав обурення у соціальних мережах
Depo.Чернівці
25 квітня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Експонати Всеукраїнського фестивалю писанок шокують чернівчан
Експонати Всеукраїнського фестивалю писанок шокують чернівчан

На столичній Софіївській площі до 9 травня експонуватимуть 70-сантиметрові писанки

До Великодня цього року на столичній Софіївській площі до 9 травня триватиме арт-перформанс - Всеукраїнський фестиваль писанок, пише Depo.Одеса з посиланням на "Від і до".

На ньому представлено мистецькі великодні писанки 374 художників з різних міст України.

Серед митців цього проєкту є чернівецькі художниці – Лариса Куваєва та Альона Беженар. Вони "зодягли" 70-сантиметрові заготовки у традиційне "вбрання" із українською символікою.

Проте багато інших українських художників вирішили підійти до справи із креативом, зображаючи на писанках картини знаменитих художників, космос та навіть портрет Надії Савченко у віночку.

Та найжвавішого обурення чернівчан у соцмережі заслужила писанка із зображенням незрозумілої істоти із науково-фантастичного фільму жахів "Чужий".

Експонати Всеукраїнського фестивалю писанок шокують чернівчан - фото 1

Чернівчанка Леся Воронюк написала на своїй сторінці у Facebook:

«Отже, перше фото прикро надихнуло на те, щоб переглянути інші і... це просто жахіття!!! Хто взагалі дозволив назвати це фестивалем писанок і хтось бачив ці яйця до експонування??? Це просто перекручуваня, знищування, знущання над культурою і українськими традиціями. А чому не долучили справжніх писанкарів? Та вони як побачать це, то посивіють просто. Чи знають організатори, що таке писанка, що вона символізує, які знаки наносяться, чому і як саме... якщо є ресурс на таку дурню, то краще його було витратити на просвітницькі майстер-класи зі справжніми писанкарями. Я на цю убогість дивитись не піду, дитину не поведу і вам не рекомендую. І знаєте, що найгірше. Те, що нам пропонують начебто наше українське, а насправді це тонкий такий тролінг, витончена війна зі знищення справжнього, автентичного, достойного».