На Буковині голова однієї з райрад агітував виборців за кандидата у нардепи від "Слуги народу"

У селі Коболчин Сокирянського району відбулася зустріч громади села з кандидатом в одномандатному виборчому окрузі № 204 від "Слуги народу" Валерієм Божиком, на якій був присутні голова Сокирянської райради Василь Козак

Зустріч із кандидатом у народні депутати та головою райради відбулася 14 липня, повідомляє Depo.Чернівці з посиланням на Громадянську мережу ОПОРА.

На афішах, йшлося про те, що Василь Козак прийде на зустріч, попри те, що цього дня у нього був офіційний вихідний, як голова райради. 

Громадянська мережа отримала відеозаписи, зроблені під час заходу, на яких зафіксована агітація Василя Козака за Валентина Божика, а також антиагітація проти його конкурента – самовисуванця та чинного народного депутата-мажоритарника Максима Бурбака. Зокрема, Василь Козак нагадав, що зняв свою кандидатуру на користь представника "Слуги народу" та зазначив, що його спільна ціль з командою "Зе" – щоб Максим Бурбак не пройшов до парламенту.

"Коли зараз я пішов на вибори, значить, ми з командою "Зе", ну ми всі понімаєм, що ця команда все одно переможе, тому що Україна підтримує президента, і всі тверезомислячі це понімають, ми домовилися, що у нас спільна ціль – ціль, щоб Максим Юрійович (Бурбак, – Ред.) не пройшов. Шостого числа вже пройшла половина виборчої кампанії, ми замовили екзіт-пол, кажу вам чесно… Получилось 24 у Валерія Божика, 22 – у мене, і 16% – Максима Юрійовича (Бурбака, – Ред.). Я, знаючи ситуацію, і знаючи цього чоловіка (Максима Бурбака, – Ред.), знаю чотко, що 10% він постарається докупити, що зараз і робиться, ви знаєте без мене… Його (Максима Бурбака, – Ред.) дуже устраювало, щоб ми з ним (Валерієм Божиком, – Ред.) боролися на одному електоральному полі, а він (Максим Бурбак, – Ред.) собі докупить то, шо йому треба. Так як я старший, і в нас була домовленість, в мене було менше відсотків – на два відсотки менше, я зняв свою кандидатуру і зняв, не скриваю, в пользу кандидата від "Зе команди" Валерія Божика… В мене до нього претензій нема. Я його перед тим, як ми з ним домовлялись, повіз по району, показав наші проблеми, що в нас де добре, що в нас не хватає, що нам треба зробити… Тому, користуючись нагодою, вибачаюсь, що вас покликали, я хотів би вас попросити – якщо ви хочете, щоб в нас щось помінялось, і у вас в тому числі…", – каже на відео Василь Козак.

Під час заходу присутнім роздавалася агітаційна продукція Валерія Божика, що також зафіксовано на відео-записі.

У Громадянській мережі зазначили, зо згідно з п.3 ч.5 ст.3 Закону України "Про вибори народних депутатів", рівність прав і можливостей кандидатів у депутати, партій – суб’єктів виборчого процесу брати участь у виборчому процесі забезпечується рівним та неупередженим ставленням органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, їх службових та посадових осіб до кандидатів у депутати, партій-суб’єктів виборчого процесу.

"У період виборчої кампанії ми рекомендуємо представникам органів влади та місцевого самоврядування не брати участі у агітаційних заходах. Хоча й обмеження ведення з боку таких осіб агітації стосується тільки робочого часу, проте в цьому випадку мова може йти про порушення принципу рівності та неупередженості органів влади та місцевого самоврядування до кандидатів", – каже Тарас Прокоп, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернівецькій області.

Нагадаємо, у Чернівцях невідомі пошкодили білборди "Європейської солідарності".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"