ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Чернівцях вже розквітає магнолія (ФОТО)

У саду також зацвіли майже 70 видів нарцисів
Depo.Чернівці
7 квітня 2016 16:39
ФОТО: depo.ua
У Чернівцях вже розквітає магнолія (ФОТО)
У Чернівцях вже розквітає магнолія (ФОТО)

У Ботанічному саду Чернівецького національного університету зацвіли магнолії та ранні квіти, пише Depo.Одеса.

Першою зацвіла магнолія верболиста, потім – Лебнера, Кобус, Суланжа…. Усього 20 видів. За гарної погоди дерева можуть квітнути понад три тижні.

Цьогорічна зима була досить теплою, отож магнолії зацвіли значно раніше, – розповіла старший науковий співробітник Ботанічного саду ЧНУ Марія Виклюк. – Взагалі останніми роками через потепління дерева орієнтуються на погоду і зацвітають, коли їм заманеться. Тобто неможливо нічого спрогнозувати. Найпоширенішою у нас є магнолія Суланжа.‭ ‬Вона росте великим кущем,‭ ‬боїться протягів і хоче сонячного,‭ ‬захищеного від холодних вітрів куточка.

Зараз дуже великий попит на саджанці магнолій, особливо блідо-рожевого кольору. Люди садять їх на дачах та подвір’ях. Науковець радить купувати саджанці магнолій, вирощені у нас, а не привозні. Місцеві деревця краще пристосовані до умов тутешнього грунту та клімату. Але магнолія зацвітає у віці від 10 до 15 років, отож доведеться трохи почекати. Коштують саджанці від 100 до 250 гривень, залежно від розмірів деревця.

У саду також зацвіли майже 70 видів нарцисів. Є тут навіть селекційні квіти з ніжним ароматом дощу. Радують око і тюльпани, яких більше ста сортів: білі, блідо-кремові, кремово-червоні, червоно-оранжеві, жовті, фіолетові... Тут можна побачити ніжний рожевий тюльпан, серединка якого нагадує чорну зірочку. Також цвітуть дендрони, гіацинти, фіалки.

В Чернівцях вже розквітає магнолія (ФОТО) - фото 1

В Чернівцях вже розквітає магнолія (ФОТО) - фото 2

В Чернівцях вже розквітає магнолія (ФОТО) - фото 3

В Чернівцях вже розквітає магнолія (ФОТО) - фото 4

В Чернівцях вже розквітає магнолія (ФОТО) - фото 5

Більше новин Чернівців та Буковини читайте на Depo.Одеса