Вибори у Раду на Буковині: Повне оновлення мажоритарників

Центральна виборча комісія вже опрацювала майже 90% протоколів у багатомандатних округах у Чернівецькій області та понад 70% – в одномандатних

Вибори у Раду на Буковині: Повне оновлен…

Лідером на всіх чотирьох округах Буковини стала пропрезидетська партія "Слуга народу". По мажоритарці "слуги" також не залишили жодного шансу для інших кандидатів на вихід у Раду. Depo.Чернівці дізнавався, хто всі ці люди.

Одразу зазначимо, що до Ради за списками "Слуги народу" проходить лише одна буковинка – Оксана Гринчук, яка включена до списку під номером 67. Гринчук народилася 20 червня 1979 року, має вищу освіту, працює менеджером готельного бізнесу в ТОВ "Бізнес-центр "Буковина", безпартійнa, проживає у Чернівцях.

Ось так, станом на 17 годину, проголосували буковинці за партії 21 липня:

Партія % ЗА
"Слуга народу 50,59
"Батьківщина" 10,55
"Опозиційна платформа – За життя" 9,19
Радикальна партія Олега Ляшка 6,74

Варто зауважити, що не на всіх округах буковинці голосували однаково. На перше місце виборці Буковини скрізь поставили "Слугу народу", проте на цьому збіг закінчився. Так, в окрузі № 201 на другому місці – "Європейська солідарність", а на третьому – "Голос". "Опозиційна платформа – За життя" стала четвертою, а "Батьківщина" – п'ятою. 

У 202-му окрузі друге місце посіла "Батьківщина", "Єропейська солідарність" – третє, четвертими стали радикали Ляшка, а п'ятими "Опоплатформа – За життя". В окрузі №203 "Опоплатформа" стала другою, слідком за нею йде "Батьківщина", а "Європейська солідарність" тут не набрала й 5%. На 204-му окрузі на другому місці опинилися "тимошенківці", третіми стали послідовники Бойка, четвертими – Ляшко зі своїми радикалами, а п'ятими – "порошенківці".

Проте найбільший інтерес завжди викликають переможці мажоритарники. Цього разу на всіх округах перемогли кандидати, висунуті партією "Слуга народу". Здебільшого за них мало що відомо, крім анкетних даних, опублікованих на сайті ЦВК. 

Отже в окрузі №201 перемогла 48-річна чернівчанка Олена Лис.  Вона народилася у селі Бродок Дрогічинського району Брестської області, Білорусь. Працює вчителем початкових класів у НУШ Чернівецької гімназії № 2, безпартійнa. Вона майже втричі обійшла чинного депутатат Миколу Федорука. 

Олена Лис / Фото: ЦВК

На 202-му окрузі перемогу теж здобуває кандидат від "Слуги народу" Максим Заремський, який набирає понад 36% голосів, у той час як самовисуванець чинний депутат Іван Рибак – трохи більше 13%.  28-річний Заремський теж народився у Білорусі, зараз живе у селі Реваківці Кіцманського району. Він працює начальником відділу планування, оперативного чергування, зв’язку та оповіщення управління цивільного захисту населення Чернівецької ОДА, безпартійний.

Максим Заремський / Фото: ЦВК

Георгій Музурашу перемагає в окрузі №203. Він набирає понад 27% голосів виборців, у той час як його найближчий конкурент від проросійської "Опоплатформи" Михайло Жар майже 19%. 48-річний "слуга народу" живе у Чернівцях та працює директором у КЗ "Чернівецький обласний центр фізичного здоров’я населення "Спорт для всіх". 

Георгій Музурашу / Фото: ЦВК

На окрузі №204 перемає Валерій Божик. З усіх кандидатів переможців на Буковині у нього найбільший рейтинг – за Божика проголосували понад 50% виборців. Таким чином чинний нардеп Максим Бурбак, який йшов до Ради у якості самовисуванця, не отримав жоднгого шансу на перемогу, набравши майже вдічі менше від "слуги народу". Що стосується Божика, то про нього відомо, що йому 48 років, він адвокат та безпартійний.

Валерій Божик / Фото: ЦВК

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"