Організатор банди фінансових злочинців з Буковини втік від суда на Росію

Буковинець переховується від правоохоронців на території Російської Федерації за злочини, пов'язані з незаконними фінансовими операціями

Прокуратура Чернівецької області скерувала до суду з обвинувальним актом кримінальне провадження відносно організатора організованої злочинної групи (ОЗГ), за обвинуваченням його у вчиненні особливо тяжкого злочину у сфері легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фіктивного підприємництва та інше.

Про це повідомляє Depo.Чернівці з посиланням на прес-службу прокуратури Чернівецької області.

Під час спеціального досудового розслідування з'ясувалося, що 60-річний мешканець Хотинського району Чернівецької області, будучи раніше судимим за вчинення злочинів у сфері фінансово-господарської діяльності, створив стійку ОЗГ, до складу якої залучив ще трьох громадян.

Члени банди впродовж 2007-2009 років проводили незаконні (безтоварні) фінансово-господарські операції при укладенні фіктивних угод від імені суб'єкта підприємницької діяльності (яке фіктивно створили) з іншими легальними суб'єктами підприємницької діяльності та надавали цим угодам законного виду, маскуючи свої дії під прибутковий бізнес та створюючи для підприємств-контрагентів незаконний податковий кредит.

Загалом за цей період зловмисники надали легальним суб'єктам підприємницької діяльності фіктивні видаткові та податкові накладні, а також інші документи нібито по реалізації продукції на загальну суму понад 6,3 млн грн з врахуванням ПДВ, в результаті чого цим суб'єктам господарської діяльності було створено підстави для ухилення від сплати податків, внаслідок чого до державного бюджету було недораховано податок на додану вартість на загальну суму понад 1 млн грн.

Крім цього, зловмисники конвертували у готівку майже 3 млн грн, при цьому легалізували (відмили) майже 300 тис. грн.

Зараз організатор організованого злочинного угрупування переховується від правоохоронців на території Російської Федерації, а інші члени ОЗГ вже відбувають покарання.

Судовий розгляд вказаного кримінального провадження відбуватиметься за процедурою заочного засудження. Обвинуваченому інкримінують злочини за ст.ст. 28 ч. 3, 205 ч. 2, ст.ст.28 ч. 3, 366 ч. 2, ст.ст. 28 ч. 3, 209 ч. 3 КК України.

Нагадаємо, на Буковині судитимуть кредитних шахраїв.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Чернівці